Σάββατο 18 Οκτωβρίου 2014

ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΚΑΙ ΝΙΚΗ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΡΑΓΚΜΠΥ ΛΙΓΚ

Η Εθνική Ελλάδας Ράγκμπυ Λιγκ, πέτυχε ένα ακόμα νικηφόρο αποτέλεσμα εκτός έδρας. Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα, συμμετέχει στο Βαλκανικό Κύπελλο, το οποίο διοργανώνεται για πρώτη φορά και φιλοξενείται στη Σερβία.
Η Εθνική μας, αν και είχε πολλά νέα πρόσωπα και χρειάστηκε μερικά λεπτά για να συντονιστεί, νίκησε την ομάδα της Βοσνίας Ερζεγοβίνης στο γήπεδο Μακίς στο Βελιγράδι με σκορ 4-58.
Οι διεθνείς μας έπαιξαν πολύ καλά αν και είχαν αρκετά νέα ονόματα στη σύνθεση της ομάδας.
Ένας από τους νέους παίκτες, ήταν και ο Άρης – Κωνσταντίνος Δαρδαμάνης, ο οποίος με την απόδοσή του δικαιολόγησε με το παραπάνω την επιλογή του.
Κανείς δεν υστέρησε και το αποτέλεσμα ήρθε φυσιολογικά απέναντι όμως σε μια πολύ μαχητική ομάδα. Οι Βόσνιοι έπαιξαν πολύ μαχητικά. Απόδειξη γι’αυτό, είναι το γεγονός του ότι πέτυχαν το μοναδικό τους άγγιγμα στο τελευταίο λεπτό του αγώνα.
Η Ελλάδα, θα παίξει την Κυριακή 19 Οκτωβρίου στον τελικό της διοργάνωσης, με τη νικήτρια του άλλου ημιτελικού, γηπεδούχο Σερβία.